Startup Weekend 2012 Ankara . TEPAV – Viveka İnkübasyon Merkezi ortaklığıyla Ankara’da ilk kez yapılan Startup Weekend   desteğiyle Tobb’un girişimcilere özel hazırladığı ve “Garaj” ismini verdiği yerde 54 saat süren ve bu seneki teması mobil olan bir geliştirme platformu.

5-7 Ekim tarihleri arasında TOBB ETÜ Garaj‘da gerçekleşen etkinlikte  250 katılımcının bulunduğu salonda  56 mobil fikir arasından  29 mobil fikir arasına girmeyi başardım.  29 mobil fikir salonda bulunan herkes tarafından oylamaya sunuldu ve oylama sonrası               ‘ Dereceli Gözler ‘  mobil fikir birincisi olarak ilan edilerek  TOBB ETÜ  Garaj’a  ilk inmeyi hak kazandım.

Ekip arkadaşlarımın (Alper Cem Polat – Mustafa Ür – Burak Uysal – Erdem Gökbulut) uygulama aşamasındaki çabalarını takdir ederek  jüri önüne çıkana dek desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Jüri elemeleri sonrasında    Keyf-i Seyyah (1.) ,  KİTAP CANAVARI (GALAVALOMKA) (1.) , OLASILIKSIZ (2.) , TOUNAT (2.) birinciliği ve ikinciliği hak kazanarak  başarılı bir etkinlik sona erdi. Tüm birinci ve ikinci olan arkadaşlarımı başarılarından dolayı tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim.

Bu  mükemmel, sınırsız  organizasyon için emeği geçen herkese teşekkürlerimi ve saygılarımı  sunarım.

DERECELİ GÖZLER

Görme gücü azalmış arkadaşlarımızın okul, iş vb. yaşamlarındaki görme sebebiyle oluşan zorlukları bir nebze olsun azaltmayı amaçlıyoruz. Görmeleri daha net olabilecek punto ve renkler kullanarak yükledikleri dokümanları sesli bir biçimde dinleyebilme fırsatı bularak takip edecekler.
Harun Kör – Alper Cem Polat – Mustafa Ür – Burak Uysal – Erdem Gökbulut      >>>> http://ankara.startupweekend.org/#speakers