Anasayfa » Sosyal Medya & Sosyal CR » Pro Infirmis : “Because Who is Perfect?”
Zurich-Because-who-is-perfect-Get-closer-3

Pro Infirmis : “Because Who is Perfect?”

Hiç kimse kusursuz değildir aslında alışveriş merkezlerine girdiğimizde her şeyi kusurdan sayarız boyum neden kısa,kilom neden fazla, göbek var, bedenim tam olsaydı deriz hep…

İsviçre merkezli, engellilere yardım etmek için kurulmuş olan Pro Infirmis isimli kuruluşta Dünya Engelliler Gününde iyi bir fikirle dikkatleri üzerinde çekmeyi başarmıştır.

İsviçre firması Pro Infirmis : “Because Who is Perfect?” diye bir kampanya başlatır. Bir çok mağaza vitrindeki ideal beden olan mankenleri alır yerine doğuştan engelli olan bedenlere sahip mankenleri tasarlayıp vitrinlerdeki ideal bedene sahip mankenlerle değiştirir.

Engelli manken tasarım aşamasında engelli kardeşlerimizin yardımı ve  eğlenmesi video izlerken keyif veriyor. Çok akılcı harika bir fikir ciddi manada çok beğendim. Benzer fikirleri ülkemizde görmeyi çok isterdim.

Hakkında harunkor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>