Anasayfa » Programlama » Flash & Actionscript » Adobe Flash Professional CS6 Proje Olusturma
flashcs666666

Adobe Flash Professional CS6 Proje Olusturma

Merhaba Sevgili Okur,

Flash çalışmalarımızda proje düzenimizin olması gerekiyor. Hangi kütüphane nerde? Hangi sınıf dosyası nereye eklemişim nereden çağırıyorum? Büyük bir çalışma yapıyorsak eğer işimiz daha da karmaşık bir hal alacaktır. Onun için çalışmalarımızı daha düzenli ve daha hızlı yapabilmek için proje halinde döküman ederiz. Bu proje dökumanınızı paylaştığınız geliştiriciler de sizin ne yaptığınızı anlamakta zorluk çekmeyecektir. Aşağıda adım adım nasıl proje  dosyası oluşturabiliriz anlatacağım.

1. İlk açılış ekranında iken  Shift + F8 tuşuyla proje menüsünü açabiliriz yada 2. resimden

1flash_11

2. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Window /  Project   tıklayarak proje menüsünü açabiliriz.

2flash_22,

3. Aşağıda görüldüğü üzere Projects seçeneklerinden daha önce çalıştığımız projeyi görebilir. Yeni proje oluşturabilir yada var olan projemizi açabiliriz.

3flash_33

4. Aşağıda indirebileceğiniz link verdiğim projeyi örnek olması adına açıcağım. Birlikte görelim.Menuden “Open Project” ‘e tıklıyoruz.

flash_proje_olusturma_44

5. Projemizin bulunduğu dizini seçiyoruz.(  Dizin adı :   flash_proje_harunkor ) Tamam diyoruz  ve projemizi açıyoruz.

flash_proje_olusturma_66

Var olan projeyi açmak  kadar proje oluşturmakta oldukça basit aşağıda bulunan örneği inceleyerek kendinize göre proje  düzeni oluşturabilir ve bunu alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar…. =)

İndir :  http://www.harunkor.com.tr/yuklenenler/flash_proje_harunkor.rar

 

Hakkında harunkor

Diğer Önemli Makale

flash_cs5

AS3′de jpg dönüstürme

Bu konumuzda flash içindeki mc klip nesnesi içinde yaptığımız çalışmayı jpg çıktısı şeklinde alabilmekten bahsedeceğiz. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>