Anasayfa » Bilisim ve Teknoloji » Windows 8′de o olmayacak!

Windows 8′de o olmayacak!

Windows 7′de bulunan bu önemli özellik, Windows 8′de kendisine malesef yer bulamayacak...

Microsoft’un işletim sistemi Windows, medya oynatımı açısından zamanla oldukça ilerleme kaydetti. Dolby Digital Plus’ın Windows 7′nin içerisinde yer alması ve doğal olarak 5.1 gibi yüksek kalite ses sistemlerini desteklemesi birçok Windows kullanıcısının da hoşuna gitmişti.

Ancak Dolby’den gelen bir açıklama kafaları karıştırdı. Dolby’nin açıklamasına göre, Windows 8′de şirketin teknolojileri yer almayacak. Tabii bu Windows 8′de kullanıcıların yüksek kalitede sesleri dinleyemeceği anlamına gelmiyor. Microsoft başka bir firmayla da anlaşmaya gidebilir.

Piyasa da, Dolby’nin bu açıklamasına iyi bir tepki vermiş değil. Firmanın hisse senetleri Cuma gününe nazaran yüzde 18 oranında gerilemiş durumda.

Hakkında harunkor

Diğer Önemli Makale

bios-password-01

Boot Bilgisayar Bios Sifre Kırma

Bunları Biliyorsunuzdur ! Boot olabilen bir bilgisayarda hiren boot cd aracılığıyla açıp videodaki yönlendirmeleri izleyerek ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>