Anasayfa » Ben Kimim ?

Ben Kimim ?

harunkor

1986 Rotterdam- Hollanda doğumluyum. Çocukluğum Gaziantep’te geçti. Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Elektrik Enerjisi Üretimi, İletim ve Dağıtımı Bölümü öğrencisiyim.

İlk olarak Flash Platformla tanıştım ve uygulama geliştirmeye başladım.Full Flash site, banner, animasyon, logo animasyon, hareketli gifler oluşturdum. Flash paltform programlama dili olan ActionScript 2.0 (AS2) ile birçok uygulama yaptım ve yapmak istediklerim sınırlı kaldığını görünce ActionScript 3.0 (AS3) üzerinde çalışmalar yapmaya devam etttim. Programlama dillerinden C , C++ ve Java üzerine kendimi geliştirmekteyim.

Web programlama olarak ASP.NET  teknolojilerini kullanarak  C# programlama diliyle kendimi web alanında da geliştirmekteyim. Birçok açık kaynak  Web yazılım sistemleri kurulumu, güncellemesi ve güvenlik denetimi hakkında bilgi sahibiyim.

Şuan daha çok mobil uygulama yazılımı üzerine yoğunlaştım. Senior Android Developer olarak Soctag şirketinde çalışmaktayım.Android platformu,kütüphaneleri ve geliştirme ortamları ( Android Studio ve/veya Eclipse ) konularında bilgi sahibi olup 3. parti kütüphane implementations yapabiliyorum. Agile Metodolojilerinden Scrum,Kanban konusunda bilgi sahibiyim.SOAP,REST,JSON,XML konularını karıştırıp uygulamalarda kullandım. Android UI/UX tasarım kuralları ve  Multi Screen uygulama geliştirme deneyimine sahibim.Android SDK-NDK integration ve debug,compile,release  hakkında bilgi sahibiyim.Google Play Store’de  birkaç mobil uygulamamı görebilirsiniz.

Bilişim,teknoloji, viral reklam, guerilla reklam, sosyal medya, sosyal cr, dijital içerik, dijital pr  alanları küçük hobilerim, fırsat buldukça makale okurum ve gelişmeleri takip edip blogumda paylaşmaktayım.

www.harunkor.com.tr

Yeteneklerim

Android(Java)
75%
iOS (Swift)
10%
C++
45%
C#
30%
Java
75%
ASP.NET
40%
PHP
35%
HTML 5
10%
CSS
40%
Google Analytics
80%
Google Adwords
80%
Google Webmaster Tools
80%
SEO
80%
Computer Hardware
75%
Arduino
70%

İş Deneyimlerim

 

 

 

 

 

Projelerim

TÜBİTAK 2241/A – Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı 7. DÖNEM (Tıklayınız…)
ProjeTÜBİTAK tarafından destek almıştır.

 

Çalışmalarım

Tüm çalışmalarıma buradan ulaşabilirsiniz :  https://tr.linkedin.com/pub/harun-kör/41/999/415

Sertifikalarım

Dijital İçerik Sunumu
TTNET YETENEĞE DESTEK YARATICI EKONOMİYE DESTEK PROJESİ,  KOÇ ÜNİVERSİTESİ – 11.12.2011
Aralık 2011

Onur & Ödüller & Organizasyonlar & Aktivitelerim

Mobil Fikir Birinciliği
 Ankara Startup Weekend 2012
Ankara – Startup Weekend 5-7 Ekim 2012 – 60 Saniye Sonunda Oylamaya Sunulan Garaja ilk İnmeyi Hak Kazanan (Dereceli Gözler) Mobil Fikir Birinciliği
Ekim 2012

 

Jüriye Sunulmaya Hak Kazanan 5 Proje Ekibi
TTNET
Jüriye Sunulmaya Hak Kazanan 5 Proje Ekibi Arasına Girmeyi Başardık.  TTNET – 21.12.2011
TTNET YETENEĞE DESTEK YARATICI EKONOMİYE DESTEK PROJESİ
Aralık 2011

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>